Çöp Şutu ve Çamaşır Şutu Sistemleri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çöp Şutu Sistemleri

Düzenli ve güvenli bir şekilde aynı alana çöplerin toplanması için uygulanan sistemler arasında yer alan çöp şutu sistemleri ; Hastane,Otel,İş merkezleri,Avm ve binalarda kullanım için özel olarak paslanmaz malzemeden üretilmektedir.

Tekli ve Çoklu olarak seçenekleri bulunan çöp toplama sistemleri tek veya birden fazla konteynerde toplanabilir. Çöplerin özelliklerine göre (cam,kağıt,evrensel atık) toplanmasını sağlar. Çöp atılmadan önce her katta yer alan elektronik kumanda panelinden çöp türü seçilebilir. Seçim sonrası çöp şutu çıkış noktası ilgili konteynere yönlenir. Aynı anda atılan çöplerin sıkışmasını ve üst üste kalmasını engellemek için modülün alt kısmı yatayla 45o sonra çöpler direkt şutun içine bırakıldığında kayarak şuta ulaşmalıdır

Çöp Şutu Sistemleri Avantajları

Normal şartlarda kullanılmayan yerlerde zaman kaybı ve personel ihtiyacı gerekli olacağından, çöp şutu sistemi oldukça avantajlıdır. Temiz ve koku yapmayan bir sisteme sahip olması sayesinde kullanım alanları yaygınlaşmaktadır.

Yüksek bina ve işyerlerinde sağlıklı bir şekilde çöplerin toplu halde birikmesine imkan sağlar. Bacanın uygulanacağı yere göre ses yalıtımı yapılabilir. Her katta kapağı bulunan çöp şutu sistemleri sürgülü veya yana doğru açılabilir özellikte üretilebilir. Güven grup bünyesinde üretilen malzemeler 304  kalite paslanmaz çelik malzeme neme,asitlere ve alkalilere karşı dayanıklı olması ile birlikte uzun yıllar kullanılabilir.

Çöp Şutları bina içinde tek cidarlı ve bina  dışında çift cidarlı olmak üzere iki ana  tipte üretilmektedir. Çöp şutlarında bulunan havalandırma fanı vasıtasıyla ortaya çıkan zararlı gazların ve kötü kokuların kapaklardan odaların içerisine sızmasını engellemek için sürekli olarak taze hava sirküle edilir. Çöp şutu fiyatları uygulanacak alanın ebat ve ölçülerine göre değişiklik gösterebilir.

Çamaşır Şutu Sistemleri

Kirli çamaşırların kolay bir şekilde toplanması için uygulanan sistemler ; Otel, Rezidance ve Hastanelerde kullanım için uygundur. Güven grup AISI 304 kalite paslanmazdan malzemeden üretimini yaptığı sistemler konusunda oldukça tecrübeli ve güvenilir referanslara sahip firmalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Şut sistemin en alt kısmında çamaşırların toplanmasını ve nakledilmesini sağlayan konteynerler, en üst kısmında da havalandırma kanalı ve şapka veya çatı fanı bulunmaktadır.

Çamaşır şutu sistemleri çamaşır taşıma esnasında ortaya çıkan görüntü kirliliğini engeller. Havalandırma bacası nemin doğal bir şekilde dışarı atılmasına olanak tanır. Kapaklar üzerinde uyarı ve kilit işaretleri yer almaktadır. Çamaşır atma esnasında insan güvenliği ön plana alınarak tüm güvenlik önemleri alınmıştır. Binaların yüksekliği ve atılacak olan çamaşır kapasitesine göre sistemler değişiklik gösterebilir.

Güven grup paslanmaz malzemeden yüksekliğe göre farklı kalınlıklar da üretimi yaptığı çamaşır şutu sistemlerinde uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet vermektedir. Kapak çift katlıdır ve katlar arası yangın halinde 1 ½ saat dayanabilmesi için kaya yünü ile izole edilmiştir. Kapaklardan biri açıldığında diğer katlardaki kapaklar uyarı ışığı ile birlikte kilitlenir. Temizleme ve yangın esnasında tüm kapaklar uyarı ışığı ile birlikte kilitlenir. Aynı anda çamaşır atma gibi bir durum söz konusu değildir.

Mikropların oluşmasını engellemek amacıyla temizleme suyunun içine özel bir kapaktan ilaç konur. Çamaşırların pis kokusunu dışarı atabilmek için en son kapaklı modülden havaya açılan yere kadar oluşturulan baca sisteminin içinde birde vantilatör sistemi mevcuttur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.