Havalandırma Sistemleri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Herhangi bir yapıdaki kirli havayı emerek dışarı atıp onun yerine ortama temiz hava verilmesi temeline dayanan sistemlere havalandırma sistemleri denmektedir. Modern hayatta insanlar artık sürekli olarak kapalı alanlarda çalışmakta ve hatta ömürlerinin yarısını buralarda geçirmektedir. Bu noktada kapalı alanların dışarıyla olan bağlantısının kesilmemesinin tek yolu da iyi bir havalandırma sistemidir, ancak bu şekilde dışarıdaki temiz hava içeriye pompalanabilir.

Havalandırma sistemleri sayesinde daha güvenli ve temiz çalışma ortamları oluşturmak mümkündür. Ayrıca sanayi ve fabrika ortamlarında oluşan toz, duman ve buhar gibi atıkların da yok edilerek, yerine temiz hava verilmesi çalışanların sağlığı açısından çok kritiktir. Havalandırma sistemlerinde standart çizimler olsa dahi, her yapı için özel olarak sistemin yeniden tasarlanması da gerekmektedir.

Neden Havalandırma Sistemi?

İş veya yaşam alanlarında, insanların veya hayvanların temiz hava soluması için kurulmuş sistemlere havalandırma sistemleri denmektedir. Sağlıklı bir yaşam ve daha verimli bir ortam için kurulması şarttır.

Havalandırma sistemleri kuruldukları ortama sürekli olarak temiz hava sağlar, içeride oluşan pis ve bayıcı kokuları yok eder, toz gibi ortam kirleticilerini de dışarıya atar, yangın gibi felaketlerde olumlu etkileri görülür ve sürekli bir ortam havası yenilemesi yapar. Kısaca siz çalışırken, havalandırma sistemleri sizin sağlığınız için durmaksızın hizmet verir.

Havalandırma Sistemleri Hangi Sektörlerde Kullanılmalıdır?

En küçük ofislerden, en büyük fabrikalara kadar tüm yapılar insan sağlığı ve iş verimliliği adına havalandırma sistemlerini kullanmalıdır. Kısaca özetlemek gerekirse, çalışanına iyi bir çalışma alanı sunmak isteyen tüm işletmelerin tercih etmesi gereken sistemlerdir.

Profesyonel havalandırma sistemlerinin kullanılmadığı işletmelerde bir süre sonra çalışmak imkansız hale gelir. Zira içeride temiz hava olmadığı için pis koku giderek artar ve zamanla insanlar toz solumaya başlarlar. Temizlik asla  bunun çözümü değildir zira ortamda oksijen miktarı çok azalmıştır. Özellikle sanayi bölgelerinde yoğun çalışan sayısının tükettiği oksijen bir de makinelerin ısısı ile sıcaklığı artan hava ile birleşir ve saatler içerisinde binanın içi yaşanmaz hale gelir.

Havalandırma Sistemleri Kurulumu

Kurulum aşaması ve gereklilikler tamamen yapının kullanım amacına göre değişecektir. Çünkü bir sanat galerisi ile 1.000 kişilik bir okulun havalandırma sistemleri aynı olmayacaktır. Birisinde çok yoğun bir temizlik gerekirken, diğerinde küçük sistemlerde iş görecektir. Ortamda bulunması gereken hava miktarı, yapının büyüklüğüne ve şekline göre değişebilir. Dikkat edilen diğer nokta ise yukarıda belirttiğimiz gibi binada sürekli bulunan ortalama insan sayısıdır.

Uzman ar-ge ekibimiz ve mühendis kadromuz yapınız için öncelikle çok detaylı bir fizibilite çalışması yapar. Bu çalışmanın sonrasında yapılan toplantılar da bir taslak çıkarılır ve bunun üzerinde tartışılır. Her aşamadan müşterilerimizin daima haberi olur ve ortaklaşa bir çalışma ile sonuca vararak üretim aşamasına geçeriz.

Bizim için özel istekleriniz çok önemlidir. Yapının gelecekte kalabalıklaşma ihtimali de hesaba katılarak sonuç olarak en verimli havalandırma sistemlerinin kurulması sağlanır. Bu sayede uzun yıllar boyunca ekstra bir masraf çıkarmayacak havalandırma sistemi, kurulduğu yapıda verimli bir iş ve yaşam alanının oluşmasını sağlar.

Havalandırma sistemlerinin en iyi şekilde kurulması için mekandaki bölümlerin hangi amaçla kullanılacağının da belli olması gerekir. Özellikle yemek yapılacak bölümler, çöp depoları, atık bölümleri ve tuvaletlerin yerinin önemi büyüktür. Ekibimizle hizmet hakkında detaylı bir şekilde görüşmek, taleplerinizi ve aklınızdaki soru işaretlerini aktarmak veya hazır planlarınız hakkında güncel fiyatlarımızı öğrenmek için haftanın her günü bizi arayarak iletişim kurabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan firmamız, sizi kurumsal ve profesyonel hizmet anlayışımız ile tanıştıracaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.